X
تبلیغات
زولا

کارشناسی رسمی دادگستری

رشته راه و ساختمان

خلاصه برداری های کارشناس رسمی دادگستری، رشته راه و ساختمان، مخصوص آزمون مرکز و کانون کارشناسان رسمی دادگستری

کانال تلگرامی ما (برای عضویت کلیک کنید)

http://telegram.me/rasmik

تماس با ما و پاسخگویی فوری از طریق ایمیل rasmi.karshenas@yahoo.com


تذکر مهم: این جزوات به هیچ عنوان برای موفقیت در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری کافی نمی باشد و توصیه می شود که حتما جهت موفقیت در آزمون مذکور، پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری را تهیه کنید (کلیک کنید)

توجه مهم: این جزوه برای خریداران پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رایگان است. به عبارت دیگر این جزوه به صورت رایگان در پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، قرار گرفته است (برای مشاهده مشخصات پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، کلیک کنید)


پرداخت آنلاین و دانلود آنی جزوه (39000 تومان)

پرداخت آنلاین و دانلود آنی جزوه (39000 تومان)


فصل هشتم- فرمولها و نمودارها- صفحه 50

فصل دوازدهم- مسایل اجرایی و کارگاهی- صفحه 99

فصل دوازدهم- مسایل اجرایی و کارگاهی- صفحه 97

فصل یازدهم- مسایل حقوقی و تخصصی مربوط به کارشناسان رسمی- صفحه 66

فصل هشتم- فرمولها و نمودارها- صفحه47خلاصه برداری های کارشناس رسمی دادگستری  رشته راه و ساختمان،  مخصوص آزمون مرکز و کانون  کارشناسان رسمی دادگستری

در جمهوری اسلامی ایران، پروانه کارشناسی رسمی دادگستری از دو نهاد مختلف صادر می شود. یکی مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه و یکی کانون کارشناسان رسمی دادگستری. نهاد اول زیر مجموعه قوه قضائیه و نهاد دوم غیرانتفاعی و غیردولتی می باشد. هر دو نهاد هر چند سال یک بار نسبت به برگزاری آزمون و جذب کارشناس، اقدام می نمایند. ظرفیت پذیرش آزمون بسیار محدود بوده و بسته به نیاز هر استان مشخص می شود. با توجه به آزمون های سنوات گذشته، هر نهاد مذکور، در رشته راه و ساختمان، هر چهار سال یک بار، به طور متوسط حدود ده نفر کارشناس در هر استان جذب می نماید. مراحل جذب کارشناسان به این صورت است: آزمون کتبی، مصاحبه علمی و عقیدتی، تحقیقات و گزینش، کلاسهای آموزشی، کارآموزی و مراسم تحلیف و اهدای پروانه کارشناسی. برای شرکت در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، دارا بودن حداقل پنج سال سابقه کاری مرتبط بعد از اخذ مدرک کارشناسی لازم می باشد.

سؤالات امتحانی از منابع دانشگاهی، کارشناسی و حقوقی در رشته مورد تقاضا با رعایت استانداردها و با توجه به تجارب لازم مربوط به آن رشته کارشناسی حتی الامکان به صورت کاربردی و تخصصی به شیوه چند گزینه ای طراحی و همانند آزمون های سراسری اجرا می شود. حدود 15 درصد از سوالات محاسباتی و مابقی غیر محاسباتی است. آزمون به صورت جزوه بسته برگزار می شود.

با توجه به ظرفیت بسیار محدود آزمون و همچنین گستردگی مباحث مرتبط با رشته راه و ساختمان، وجود یک منبع که در حداقل زمان، اطلاعات مورد نیاز جهت شرکت در آزمون را در اختیار متقاضیان قرار دهد، بسیار مفید می باشد.

جزوه حاضر در حدود 120 صفحه، شامل 13 بخش در اختیار متقاضیان گرامی قرار گرفته است. برای گردآوری این جزوه حدود پنج سال وقت صرف شده است و تا جایی که ممکن بوده سعی گردید که مطالب غیر مهم حذف و فقط خلاصه ای از هر مطلب قید گردد.

فهرست بخش های موجود در این جزوه به این شرح است: بخش اول- اصطلاحات عمرانی، بخش دوم- الزامات عمومی ساختمان، بخش سوم- ایمنی، بخش چهارم- بارگذاری سازه ها، بخش پنجم- ساختمان های بتن آرمه، بخش ششم- خاک و روسازی، بخش هفتم- ساختمانهای با مصالح بنایی، بخش هشتم- فرمولها و نمودارها، بخش نهم- فهرست بها و شرایط عمومی پیمان، بخش دهم- ساختمانهای فولادی، بخش یازدهم- مسایل حقوقی و تخصصی مربوط به کارشناسان رسمی، بخش دوازدهم- مسایل اجرایی و کارگاهی، بخش سیزدهم- مصالح ساختمانی.

منابع مورد استفاده در تهیه این جزوه به این شرح می باشد: آخرین ویرایش مباحث مرتبط مقررات ملی ساختمان، نشریات مرتبط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، کتابهای دانشگاهی، قانون مدنی و تجربیات کاری.

اگرچه نهایت دقت را در تهیه این جزوه به خرج داده ام ولی عاری از اشتباه نیست. لذا خواهشمند است انتقادات خود را از طریق ایمیل rasmi.karshenas@yahoo.com ارسال نمایید.

 

                                                                                                                                               با آرزوی موفقیت

                                                                                                                        کارشناس رسمی دادگستری- رشته راه و ساختمان

                                                                                                
منابع- آزمون- کارشناس رسمی- دادگستری- مرجع- مراجع- کتاب- جزوه- خلاصه- عمران- راه- ساختمان- بتن- نمونه سوال- دوره

جزوات آزمون کارشناسی رسمی دادگستری- درسنامه- جزوه- طلایی- نکات مهم- قبولی- موفقیت

دانلود فایل پی دی اف pdf