X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کارشناسی رسمی دادگستری

رشته راه و ساختمان

پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری ، شامل: 12 جلد صحافی شده ی درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری+DVD


تلفن دفتر فروش  ۰۲۱۲۸۴۲۵۸۵۱ در روزهای کاری، صبح ها  از ساعت ۹ الی ۱۴ و عصرها از ساعت  ۱۷  الی  ۲۰
با کمال افتخار اعلام مینمایم که درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، که اینجانب در ابتدای سال 1396 تدوین نموده بودم، صد در صد سوالات آزمون کارشناسی رسمی دادگستری اسفند 1396 را پوشش داده و اگر متقاضیان محترم این درسنامه را کامل مطالعه می نمودند، قادر بوده­ اند که به صد در صد سوالات پاسخ دهند. مشخصات و نحوه تهیه این درسنامه در ادامه قید شده است.

باتشکر- وحید اقتصادی

دانلود پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری سال 1396، براساس متن درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی

دانلود سوالات آزمون کارشناسی رسمی دادگستری سال 1396


صفحه مربوط به مشاهده مشخصات و ثبت سفارش پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، رشته راه و ساختمان (ویرایش دوم- تیر ماه ۱۳۹۷)
براساس آخرین تغییرات قوانین، نشریات و مقرراتبه جای استفاده از روش پرداخت آنلاین (درگاه فوق)، می توانید از روش کارت به کارت استفاده کنید. بعداز کارت به کارت کردن وجه به شماره کارت زیر، لطفا شماره تراکنش، نام و نام خانوادگی، شماره موبایل، آدرس دقیق و کد پستی  خود را به ایمیل  rasmi.karshenas@yahoo.com ، ارسال نمایید.
شماره کارت بانک شهر: 5047061044135354
به نام: وحید اقتصادی (نویسنده درسنامه و کارشناس رسمی قوه قضائیه)

تلفن دفتر فروش  ۰۲۱۲۸۴۲۵۸۵۱ در روزهای کاری، صبح ها  از ساعت ۹ الی ۱۴ و عصرها از ساعت  ۱۷  الی  ۲۰


تاریخ بروز رسانی:   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸

نکات مهم

1-  مبلغ واریزی شما به حساب نویسنده درسنامه، که از کارشناسان رسمی قوه قضائیه هستند، واریز می شود و ایشان مسئول اصلی پروسه خرید تا دریافت درسنامه هستند. ضمنا مشخصات ایشان در سایت قوه قضائیه، به آدرس http://www.judiciarybar.ir موجود می باشد. همچنین این وبسایت (http://rasmi-karshenas.ir) و  کانال کارشناسی رسمی (https://t.me/rasmik) متعلق به این وبسایت، در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد، با کد شامد (۱-۱-۲۹۵۲۷۰-۶۱-۴-۱) به ثبت رسیده است.

2- کسر وجه از حساب شما یا مشاهده رسید پرداخت یا هدایت به صفحه پرداخت موفق، به نشانه ثبت سفارش شما بوده و در صورت ناقص بودن هرگونه مشخصات و یا اطلاعات، جای هیچ گونه نگرانی نیست و حتما کارشناسان فروش ما با شما تماس گرفته و اطلاعات دقیق شما را ثبت خواهند نمود. جهت هرگونه پیگیری سفارش خود می توانید با تلفن دفتر فروش ما به شماره   ۰۲۱۲۸۴۲۵۸۵۱ تماس برقرار نمایید.

3-  قیمت واقعی DVD موجود در پکیج، که حاوی هزاران فایل مورد نیاز مهندسین راه و ساختمان می باشد، بیش از ۵۰۰ هزار تومان می باشد، که ما به عنوان هدیه در پکیج قرار داده ایم. شایان ذکر است که بیشتر فایلها و جزوات تخصصی فروشی موجود در وبسایت کارشناس رسمی، در این DVD قرار داده شده است . از جمله: جزوه شماره 1 : خلاصه برداری های کارشناس رسمی دادگستری  (کلیک کنید) ، جزوه  شماره 2 : خلاصه ای از مباحث تخصصی مورد نیاز کارشناسان رسمی دادگستری (کلیک کنید)،

4-  درسنامه جامع در 12 جلد مجزا صحافی شده و در اختیار متقاضیان گرامی، قرار گرفته است. وزن کل پکیج حدود ۶ کیلوگرم می باشد.

5- پکیج حداکثر یک هفته بعد از واریز وجه، از طریق پست، به دست شما می رسد (هزینه پست رایگان است).

6- با توجه به امکان افزایش هزینه های تکثیر، صحافی و پست پکیج، لطفا در اولین زمان ممکن خرید خود را تکمیل کنید، تا بعدا مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر نباشید.

7- قبل از واریز وجه، حتما مشخصات پکیج و همچنین نظر خریداران گرامی که در زیر آمده است  را به دقت مطالعه کنید و مطمئن شوید که این پکیج کامل ترین درسنامه موجود در بازار است و تا آخر عمر حرفه ای، مورد نیاز شما می باشد.

8- بخش بسیار بسیار زیادی از مبلغ واریزی شما، بابت هزینه تهیه، تایپ، تکثیر، صحافی و پست این پکیج به مصرف رسیده است. (باذکر این نکته که درسنامه به صورت انبوه چاپ نشده و تهیه و چاپ آن به صورت پرینت دیجیتال و محدود انجام شده است که این موضوع باعث افزایش هزینه ها، شده است)

9- جهت هرگونه پرسش و یا پیگیری از طریق ایمیل rasmi.karshenas@yahoo.com ، کانال تلگرامی http://telegram.me/rasmik و یا شماره تلفن فوق الذکر، با ما در ارتباط باشید.

10- این پکیج، برای افراد زیر کاربرد دارد:

- متقاضیان آزمون کارشناسی رسمی دادگستری.

- متقاضیان آزمون های نظام مهندسی عمران ماده 27 و همچنین نظارت و اجرا.

- کارشناسان رسمی دادگستری.

- دانشجویان سالهای آخر رشته های عمران و معماری که قصد ورود به بازار کار را دارند.

- مدیران پروژه ها، سرپرستان و مهندسین ناظر کارگاه های عمرانی.

- افرادی که جهت شرکت در مصاحبه های تخصصی شغلی آماده می شوند.

- به طور کلی این درسنامه برای همه افرادی که در پروژه های عمرانی مشغول به فعالیت هستند کاربرد دارد.

11- جهت تهیه کتابها به صورت تکی می توانید به صفحه اینترنتی  http://rasmi-karshenas.ir/taki مراجعه کنید، ولی پیشنهاد می شود جهت بهره ­وری بهتر و همچنین صرفه­ جویی در هزینه­ ها و تحویل سریعتر، حتما پکیج را به صورت کامل از همین صفحه  تهیه کنید.

12- ذکر این نکته مهم است که اکثر درسنامه های موجود در بازار، برای آزمونهای نظام مهندسی تهیه شده اند ولی متاسفانه  با قیمتهای گزاف به نام آزمون کارشناسی رسمی دادگستری به فروش می رسند. همانطور که میدانید شرایط آزمونهای کارشناسی رسمی به کل با آزمونهای نظام مهندسی متفاوت است. درسنامه های آزمون کارشناسی رسمی دادگستری حتما بایستی مخصوص همین آزمون و توسط کارشناس رسمی دادگستری که متخصص این امر می باشد، تهیه شده باشد و رزومه نویسنده درسنامه بایستی مشخص باشد. در حال حاضر کاملترین و بهترین درسنامه موجود در بازار، کتاب درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری می باشد که خوشبختانه مورد استقبال بی نظیر متقاضیان گرامی قرار گرفته است و طبق نظر سنجی انجام شده در کانال ما، 100 درصد خریداران محترم، به درسنامه مذکور امتیاز عالی و خوب داده اند. طبق تحقیقاتی که تیم ما انجام داده اند، مدرس اکثر دوره های آمادگی که برای آزمون کارشناسی برگزار می شوند کارشناس رسمی دادگستری نیستند و بدون اطلاع از شرایط آزمون، با پیچیده کردن مباحث، باعث سردرگمی متقاضیان ارجمند می شوند.
نظر سنجی انجام شده در کانال خریداران، در خصوص کیفیت پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
نمونه صفحات

نمونه نکات و سوالات موجود در درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری

- نکته ای از بخش سوم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری

در مکانیک خاک، ذراتی که قطر آنها بین 0.001 تا 75 میلیمتر است را خاک میگویند. ذرات بزرگتر از 75 میلیمتر، سنگ و ذرات کوچکتر از 0.001 میلیمتر، کلوئید نامیده میشوند.

- نکته ای از بخش دوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
مصرف آجرهای ترک دار، کج و معوج، گود و برجسته که انحنا، گودی و برجستگی آنها از 5 میلیمتر تجاوز نکند مشروط بر اینکه تعداد آنها از (20%) کل آجرها بیشتر نشود بلااشکال است. مصرف آجرهای نما که دارای آلوئک یا ترک باشند، تنها در پشت کار مجاز خواهد بود.
- نکته ای از بخش هشتم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
در صورتی که اجرای دیوار یا نماچینی در ضخامت یک آجر و کمتر در قوس انجام شود، بابت سطحی که در قوس انجام می شود، چهار درصد به قیمت ردیف مربوط در فهرست بهای ابنیه، اضافه می شود.
-نکته اجرایی در ساختمان بتنی
در طبقات، ابعاد هر ستون را از هر طرف حداکثر ۵ سانتی متر میتواند نسبت به طبقه پایین خود کوچک کرد. زمانی که تعداد میلگردها در طبقه ای کاسته میشود، میلگردهایی که قرار است قطع شوند بایستی حداقل به اندازه طول مهاری ادامه یابند. همچنین میلگردهایی که در طبقه بالا ادامه دارند، با شیب ۱ به ۶ در ارتفاع سقف خم شوند.
-نکته ای از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
مقدار قیر مورد مصرف در ردیف های فهرست بهای ابنیه، برای یک متر مربع عایق کاری رطوبتی، به ترتیب برابر است با:
اندود قیری، 2 کیلوگرم
دو قشر اندود قیر با یک لایه گونی، 3.5 کیلوگرم
سه قشر اندود قیر با دو لایه گونی، 5 کیلوگرم
چهار قشر اندود قیر با سه لایه گونی، 6.5 کیلوگرم
-نکته ای از بخش هشتم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
شاخص خمیری (PI) مجاز برای مصالح رودخانه ای (توونان)، حداکثر 9 است.
-نکته اجرایی: ترتیب ریختن مصالح به داخل مخلوط کن ها، جهت ساخت بتن در کارگاه، عبارت است از : شن، سیمان، ماسه و آب.
-نکته ای از بخش چهارم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
پیش آمدگی سایبان یا باران گیر بام از حد ساختمان، به عمق حداکثر 0.8 متر، در صورتی که حد زیرین آن از بالاترین نقطه ی کف معبر حداقل 3.5 متر ارتفاع داشته و حد پیش آمدگی آن از لبه سواره رو حداقل 0.8 متر فاصله ی افقی داشته باشد، مجاز است.
- نکته ای از بخش چهارم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
تابلوها و سایر عناصر الحاقی به ساختمان منطبق با مبحث بیستم و سایر ضوابط طرح های توسعه و عمران شهری مشروط بر آن که لبه ی خارجی آنها بیشتر از 0.8 متر با لبه ی جدول سواره رو فاصله ی افقی داشته باشد.
- نکته مهم آزمونی

ﺑﺘﻦ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﺎ ﺩﺳﺖ، ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺳﺎﺧﺖ ﻣﺼﺮﻑ ﺷﻮﺩ.
- نکته ای از بخش دوم، فصل پنجم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
اختلاط خشک
ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭوﺵ ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺧﺸﮏ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺟﺪﺍﮔﺎﻧﻪ ﺩﺭ ﺟﺎﻡ ﺭﯾﺨﺘﻪ و ﺁﺏ ﺩﺭ ﻣﺨﺰﻧﯽ ﻣﺠﺰﺍ و ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺟﺎﻡ ﺍﺻﻠﯽ ﺗﻮﺳﻂ ﺗﺮﺍک ﻣﯿﮑﺴﺮ ﺗﺎ ﻣﺤﻞ ﻣﺼﺮﻑ ﺣﻤﻞ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﺩﺭ ﻣﺤﻞ ﻣﺼﺮﻑ ﺁﺏ ﺑﺎ ﻓﺸﺎﺭ ﺍﺯ ﺍﺑﺘﺪﺍ و ﺍﻧﺘﻬﺎی ﻣﺨﺰﻥ وﺍﺭﺩ ﺟﺎﻡ ﺷﺪﻩ و ﺟﺎﻡ ﺑﺎ ﺳﺮﻋﺖ ﺍﺧﺘﻼﻁ 70 ﺍﻟﯽ 100 ﺩوﺭ ﻣﯽﭼﺮﺧﺪ. ﺍﯾﻦ ﺭوﺵ ﺑﺮﺍی ﻣﻮﺍﻗﻌﯽ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻧﻘﺎﻁ ﻣﺼﺮﻑ ﺍﺟﺒﺎﺭﺍ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﻨﺒﻊ ﺍﺻﻠﯽ ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺩوﺭ ﺑﻮﺩﻩ و ﮐﺎﺭ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﭘﺮﺍﮐﻨﺪﻩ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻮﺟﻪ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺳﻨﮕﯽ وﺍﺭﺩ ﺷﺪﻩ ﺑﻪ ﺟﺎﻡ ﮐﺎﻣﻼ ﺧﺸﮏ ﺑﺎﺷﺪ، ﺗﺎ ﻋﻤﻞ ﺁﺑﮕﯿﺮی ﺳﯿﻤﺎﻥ ﺷﺮوﻉ ﻧﺸﻮﺩ. ﺣﺠﻢ ﺑﺘﻦ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺳﺎﺧﺖ، ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﺯ (63%) ﻇﺮﻓﯿﺖ ﺍﺳﻤﯽ ﺗﺮﺍک ﻣﯿﮑﺴﺮ ﺗﺠﺎوﺯ ﻧﻤﺎﯾﺪ.
- نکته ای از بخش دهم درسنامه جامع:
وزن هر متر طول دیوار ساخته شده با آجر فشاری و ملات ماسه سیمان، با ضخامت 350 میلیمتر و ارتفاع 1 متر، حدودا 650 کیلوگرم می باشد.
- نکته ای از بخش دوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﻣﺼﺮﻑ ﺳﺮﺏ ﺩﺭ ﺁﺏﺑﻨﺪی ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺤﻞ ﺑﻨﺪ ﻟﻮﻟﻪﻫﺎی ﻓﺎﺿﻼﺏ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﭘﻮﺷﺶ ﺩﯾﻮﺍﺭ ﻣﺤﻞﮐﺎﺭ ﺑﺎ ﭘﺮﺗﻮﻫﺎی ﻣﺠﻬﻮﻝ X Ray و ﺭﺍﺩﯾﻮﺍﮐﺘﯿﻮ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.
- نکته ای از بخش سوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
طول گیرداری لازم در پای شمع، حدود 30 درصد ارتفاع آن می باشد.
- نکته ای از بخش سوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
یکی از روش‌های بهسازی خاک برای افزایش مقاومت در هنگام اعمال بارهای دینامیکی، فرآیند تراکم دینامیکی است. فرایند کار بدین گونه است که وزنه‌ای به وزن ۵ تا ۴۰ تن را از ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ متری رها می‌کنند و انجام این کار به دفعات باعث تراکم عمیق توده خاک می شود.
نکته ای از بخش هشتم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
- چنانچه برای نصب لوله های سیمانی و بتنی یا کول های بتنی نیاز به آبکشی با تلمبه موتوری باشد، بهای ردیف های مربوطه در فهرست بهای ابنیه، با اعمال ضریب 1.07 پرداخت می شود.
- نکته ای از بخش چهارم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
 پیش آمدگی طبقات یا بخشی از آنها از خط مرز مالکیت، به عمق حداکثر 1.2 متر در معابر عمومی با پهنای بیش از 20 متر، با رعایت سایر شرایط بند قبل.
- نکته ای از بخش چهارم، فصل دوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
پیش آمدگی طبقات یا بخشی از آنها از خط مرز مالکیت، به عمق حداکثر 0.8 متر در معابر عمومی با پهنای 12 تا 20 متر، در صورتی که حد زیرین پیش آمدگی از بالاترین نقطه ی کف معبر حداقل 3.5 متر ارتفاع داشته و حد پیش آمدگی آن از لبه سواره رو حداقل 0.8 متر فاصله افقی داشته باشد.
- نکته ای از بخش دوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
ﺳﯿﻤﺎﻥ ﭘﺮﺗﻠﻨﺪ ﻓﺮﺁوﺭﺩﻩﺍی ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﺧﺘﻼﻁ ﺳﻨﮓ ﺁﻫﮏ و ﺧﺎک ﺭﺱ ﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ وﺯﻧﯽ ﺣﺪوﺩ 3 ﺑﻪ 1 ﺗﺎ 4 ﺑﻪ 1 (ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﺁﻧﻬﺎ)، ﺁﺳﯿﺎﺏ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺨﻠﻮﻁ ﺑﻪ ﺭوﺷﻬﺎی ﺗﺮ ﯾﺎ ﺧﺸﮏ، ﻫﻤﮕﻦ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮﺍﺩ ﺧﺎﻡ، ﭘﺨﺘﻦ ﻣﻮﺍﺩ ﺩﺭ ﮐﻮﺭﻩ ﺗﺎ ﻣﺮﺯ ﻋﺮﻕ ﮐﺮﺩﻥ ﺳﻄﺢ ﺩﺍﻧﻪﻫﺎ و ﭼﺴﺒﯿﺪﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ ﺟﻮﺵ ﯾﺎ ﮐﻠﯿﻨﮑﺮ، ﺳﺮﺩ ﮐﺮﺩﻥ و ﺁﺳﯿﺎﺏ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﻠﯿﻨﮑﺮ ﺑﺎ ﮐﻤﯽ ﺳﻨﮓ ﮔﭻ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﻣﯽﺁﯾﺪ.
- نکته ای از بخش دوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
ﻧﺌﻮﭘﺎﻥ ﺍﺯ ﺑﺮﺵ، ﺧﺮﺩ ﮐﺮﺩﻥ، ﺳﺮﻧﺪ ﮐﺮﺩﻥ و ﺩﺍﻧﻪﺑﻨﺪی و ﺧﺸﮏ ﮐﺮﺩﻥ ﺿﺎﯾﻌﺎﺕ ﭼﻮﺏﺑﺮﯾﻬﺎ و ﺳﺮﺷﺎﺧﻪﻫﺎ و ﺳﺎﯾﺮ ﺯوﺍﺋﺪ ﮐﺸﺎوﺭﺯی و ﺍﺧﺘﻼﻁ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺎ ﭼﺴﺐ ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﻣﻮﺍﺩ ﺿﺪ ﺁﺗﺶ، ﺿﺪ ﺣﺸﺮﻩ و ﺿﺪ ﺁﺏ و ﭘﺮﺱ ﮐﺮﺩﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺯﯾﺮ ﻓﺸﺎﺭ و ﺣﺮﺍﺭﺕ ﺑﻪ ﺿﺨﺎﻣﺖ 4 ﺗﺎ 25 ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﻣﯽﺁﯾﺪ. ﺩﺭ ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻧﺌﻮﭘﺎﻥ، ﺧﺮﺩﻩ ﭼﻮﺏﻫﺎی ﺩﺭﺷﺖ ﺩﺭ ﺩو ﻃﺮﻑ و ﺫﺭﺍﺕ ﺭﯾﺰ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺗﺨﺘﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽﮔﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ ﺑﻌﻀﯽ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺁﻥ، ﺑﺮﻋﮑﺲ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﻫﺮ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﻘﺎوﻣﺖ وﺭﻗﻪﻫﺎ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﺕ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﯾﮑﺴﺎﻥ ﺍﺳﺖ. ﺍﯾﻦ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻧﺌﻮﭘﺎﻥ (ﯾﻌﻨﯽ ﻧﻮﺗﺨﺘﻪ) ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ، ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ ﺍﺭﻩ ﻣﯽﺷﻮﺩ و ﭘﯿﭻ و ﻣﯿﺦ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻓﺮو ﻣﯽﺭوﺩ. ﺑﻨﺎﺑﺮ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭﺩ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎی ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻧﺌﻮﭘﺎﻥ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ وﺯﻥ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺩﺳﺘﻪ ﺳﺒﮏ، ﻣﺘﻮﺳﻂ و ﺳﻨﮕﯿﻦ ﮔﺮوﻩﺑﻨﺪی و ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﻣﺼﺮﻑ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺳﺒﮏ ﺩﺭ ﻋﺎﯾﻘﮑﺎﺭی ﺣﺮﺍﺭﺗﯽ و ﺍﻗﺴﺎﻡ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺮﺍی ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺩﺭ، ﺗﯿﻐﻪﻫﺎی ﺟﺪﺍ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻗﻔﺴﻪﻫﺎ و ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﭼﻮﺑﯽ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺭوﮐﺶ ﻃﺒﯿﻌﯽ و ﻣﺼﻨﻮﻋﯽ ﻧﯿﺰ ﺑﺮﺍی ﺭوﮐﺶ ﮐﺮﺩﻥ ﻧﺌﻮﭘﺎﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽﺷﻮﺩ.
- نکته ای از بخش دوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
ﻣﺪوﻝ ﺍﻻﺳﺘﯿﺴﯿﺘﻪ ﺑﺮﺍی ﮐﻠﯿﻪ ﻣﯿﻠﮕﺮﺩﻫﺎی ﻣﻮﺭﺩ ﻣﺼﺮﻑ ﺩﺭ ﺑﺘﻦﺁﺭﻣﻪ ﺑﺮﺍﺑﺮ 200000 ﻣﮕﺎﭘﺎﺳﮑﺎﻝ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﻣﯽﮔﺮﺩﺩ. ﺟﻮﺵﭘﺬﯾﺮی ﻣﯿﻠﮕﺮﺩ ﺑﻪ ﺭوﺵ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﺁﻥ ﺑﺴﺘﮕﯽ ﺩﺍﺭﺩ. ﻣﯿﻠﮕﺮﺩﻫﺎی ﮔﺮﻡ ﻧﻮﺭﺩ ﺷﺪﻩ ﺑﺎ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻣﺘﻌﺎﺭﻑ ﺩﺍﺭﺍی ﺟﻮﺵﭘﺬﯾﺮی ﻣﻄﻠﻮﺏ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻣﯿﻠﮕﺮﺩﻫﺎی ﺳﺮﺩ ﺍﺻﻼﺡ ﺷﺪﻩ و ﮔﺮﻡ ﻋﻤﻞ ﺁﻣﺪﻩ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﮔﺮﻣﺎی ﺟﻮﺷﮑﺎﺭی ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺣﺴﺎﺱ ﺑﻮﺩﻩ و ﺑﺎ ﺭوﺷﻬﺎی ﻣﻌﻤﻮﻟﯽﺟﻮﺵﭘﺬﯾﺮ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ، وﺻﻠﻪ ﺟﻮﺵ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﻣﯿﻠﮕﺮﺩﻫﺎ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﺿﻮﺍﺑﻄﯽ خاص که در ﺁﯾﯿﻦﻧﺎﻣﻪ ﺑﺘﻦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ، ﻣﺠﺎﺯ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.
- نکته ای از بخش دوم، فصل چهاردهم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
 ﺑﺮﺍی ﺳﺮﺍﻣﯿﮏﮐﺎﺭی ﺑﺎ ﺳﺮﺍﻣﯿﮏ30×30 ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮ ﺑﺮﺍی ﺳﻄﻮﺡ ﻗﺎﺋﻢ، ﺍﺯ ﻣﻼﺕ ﻣﺎﺳﻪ ﺳﯿﻤﺎﻥ ﺑﺎ ﻧﺴﺒﺖ ﺣﺠﻤﯽ 1:6 ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺁﺳﺘﺮ، و ﻣﻼﺕ ﺳﯿﻤﺎﻥ و ﺧﺎک ﺳﻨﮓ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺁﺳﺘﺮ ﺗﺨﺘﻪ ﻣﺎﻟﻪﺍی و ﺑﺮﺍی ﭘﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﻨﺪﻫﺎ ﺍﺯ ﺩوﻏﺎﺏ ﺳﯿﻤﺎﻥ و ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻣﻼﺕ ﻣﺎﺳﻪ ﺳﯿﻤﺎﻥ، ﻣﻼﺕ ﺳﯿﻤﺎﻥ ﺧﺎک ﺳﻨﮓ و ﺩوﻏﺎﺏ ﺳﯿﻤﺎﻥ و ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﺮﺍی ﻫﺮ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﯿﺐ 7 ،33 و 1 ﻟﯿﺘﺮ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ. ﻧﺴﺒﺘﻬﺎی ﺍﺧﺘﻼﻁ ﺩﺭ ﺩوﻏﺎﺏ ﺳﯿﻤﺎﻥ و ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﮐﻪ ﺑﺮﺍی ﺑﻨﺪﮐﺸﯽ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ  ﺍﺳﺖ، 400 ﮐﯿﻠﻮﮔﺮﻡ ﺳﯿﻤﺎﻥ، 960 ﮐﯿﻠﻮﮔﺮﻡ ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻨﮓ و 480 ﻟﯿﺘﺮ ﺁﺏ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ. ﺩوﻏﺎﺏ ﺭﺍ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎ ﻣﺎﺩﻩ ﺩﺍﻓﻊ ﺁﺏ، ﯾﺎ ﻣﺎﺩﻩ ﻣﺨﺼﻮﺻﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺁﻥ ﯾﮑﻨﻮﺍﺧﺘﯽ ﺭﻧﮓ ﺑﺪﻫﺪ و ﯾﺎ ﺑﺎ ﻫﺮ ﺩو، ﻣﺨﻠﻮﻁ ﻧﻤﻮﺩ.
ﺑﺮﺍی ﮐﺎﺷﯿﮑﺎﺭی ﺑﺎ ﮐﺎﺷﯽ 2×5 ﺳﺎﻧﺘﯿﻤﺘﺮ ﺭوی ﺳﻄﻮﺡ ﻗﺎﺋﻢ، ﺍﺯ ﺩوﻏﺎﺏ ﻣﺎﺳﻪ ﺳﯿﻤﺎن 1:5 و ﺑﺮﺍی ﭘﺮﮐﺮﺩﻥ ﺑﻨﺪﻫﺎ ﺍﺯ ﺩوﻏﺎﺏ ﺳﯿﻤﺎﻥ و ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺩوﻏﺎﺏ ﻣﺎﺳﻪ ﺳﯿﻤﺎﻥ و ﺩوﻏﺎﺏ ﺳﯿﻤﺎﻥ و ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﺩﺭ ﻫﺮ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﯿﺐ 33 و 75/0 ﻟﯿﺘﺮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ. ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺩوﻏﺎﺏ ﺑﺮﺍی ﮐﺎﺷﯿﮑﺎﺭی ﻣﻼﺗﯽ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﻣﺨﻠﻮﻁ ﺳﯿﻤﺎﻥ ﭘﺮﺗﻠﻨﺪ و ﻣﺎﺳﻪ ﮐﺎﻣﻼ  ﺷﺴﺘﻪ. ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺘﻦ ﻣﻼﺕ ﺑﺮﺍی ﮐﺎﺷﯿﮑﺎﺭی ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺁﻫﮏ، ﮔﭻ، ﺧﺎک و ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺭوﺩ.
- نکته ای از بخش دوم، فصل هفدهم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
ﺯﺍوﯾﻪ ﮔﺮﺩﺵ ﻟﻮﻻی ﺩﺭ و ﭘﻨﺠﺮﻩﻫﺎی ﻟﻮﻻﯾﯽ ﻗﺎﺋﻢ و ﺍﻓﻘﯽ، ﺑﺎﯾﺪ ﻃﻮﺭی ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻟﻨﮕﻪ ﭘﻨﺠﺮﻩ ﺣﺪﺍﻗﻞ 90 ﺩﺭﺟﻪ ﮔﺮﺩﺵ ﮐﻨﺪ.
- نکته ای از بخش دوم، فصل پانزدهم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
ﭼﻮﺏ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﺕ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺩﺍﺭﺍی ﺧﻮﺍﺹ ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ. ﻣﺜﻼ ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﯾﺎ ﺟﻤﻊﺷﺪﮔﯽ ﺁﻥ ﺩﺭ ﺍﻣﺘﺪﺍﺩ ﺍﻟﯿﺎﻑ، ﺷﻌﺎﻉ و ﯾﺎ ﺍﻣﺘﺪﺍﺩ ﻣﻤﺎﺱ ﺑﺎ ﺗﻨﻪ ﺩﺭﺧﺖ ﻣﺘﻔﺎوﺕ ﺍﺳﺖ. ﺗﺎﺏ ﮐﺸﺸﯽ ﭼﻮﺏ ﺍﺯ ﺗﺎﺏ ﻓﺸﺎﺭی ﺁﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ﺟﻤﻊﺷﺪﮔﯽ ﺁﻥ ﺩﺭ ﺍﻣﺘﺪﺍﺩ ﺍﻟﯿﺎﻑ ﺣﺪوﺩﺍ (1/0%)، ﺩﺭ ﺍﻣﺘﺪﺍﺩ ﺷﻌﺎﻉ ﺑﺮﺵ ﻋﺮﺿﯽ ﺗﺎ (5%) و ﺩﺭ ﺍﻣﺘﺪﺍﺩ ﻣﻤﺎﺱ ﺑﺎ ﺗﻨﻪ ﺩﺭﺧﺖ ﺗﺎ (8%) ﻧﯿﺰ ﻣﯽﺭﺳﺪ.
- نکته ای از بخش سوم، فصل سوم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، آیین نامه حفاظتی کارگاه های ساختمانی مصوب شورای عالی حفاظت فنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
ماده 240: دیواره های هر گودبرداری که عمق آن بیش از 120 سانتی متر بوده و احتمال خطر ریزش وجود داشته باشد، باید به وسیله نصب شمع، سپر و مهارهای محکم و مناسب حفاظت گردد، مگر آنکه دیواره های دارای شیب مناسب (کمتر از زاویه پایدار شیب خاکریزی) باشند.
- نکته ای از بخش سوم، فصل چهارم درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﺧﺎﮐﺮﯾﺰی، ﺑﻪ ﻃﺮﯾﻖ ﺳﻨﮕﺮﯾﺰی ﺭﺍ ﻧﻤﯽﺗﻮﺍﻥ ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﺎ ﺭوی ﺍﺑﻨﯿﻪ ﻓﻨﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﭘﻞﻫﺎ، ﺁﺑﺮوﻫﺎ و ﭘﻞﻫﺎی ﻃﺎﻗﯽ ﺍﺟﺮﺍ ﮐﺮﺩ، ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﻗﺒﻼ ﺿﺨﺎﻣﺘﯽ ﻣﻌﺎﺩﻝ ﺣﺪﺍﻗﻞ 60 ﺳﺎﻧﺘﯿﻤﺘﺮ ﺭوی ﺍﯾﻦ ﺳﺎﺯﻩﻫﺎ ﺧﺎﮐﺮﯾﺰی ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ و ﺑﻪ ﺩﺭﺻﺪ ﺗﺮﺍﮐﻢ ﻣﺸﺨﺼﻪ ﺭﺳﯿﺪﻩ ﺑﺎﺷﺪ.
- نکته ای از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری (بخش دوم، فصل بیست و هفتم، برآوردهای تقریبی و سریع در ساختمان سازی)
34- حجم بیل ماشین لودر
دو متر مکعب
35- میزان آب مصرفی به ازای ساخت هر متر مربع از یک سازه بتنی
42 تا 50 کیلوگرم (لیتر)
36- میزان متر طول سیم برق 1.5، 2.5 ، سیم آنتن و سیم تلفن به ازای هر متر مربع زیر بنا
سیم آنتن بر حسب متر طول، 0.5 برابر زیر بنای ساختمان
سیم تلفن بر حسب متر طول، برابر زیر بنای ساختمان
سیم 1.5بر حسب متر طول، حدودا 3 برابر زیر بنای ساختمان  و سیم 2.5 بر حسب متر طول، حدودا 2 برابر زیر بنای ساختمان
37- ظرفیت کامیون 10 تن بر حسب متر مکعب
شن حدود 7 متر مکعب، ماسه حدود 8 متر مکعب و قلوه سنگ حدود 6 تا 6.5 متر مکعب
38- تعداد بلوک، آجر سفال تیغه، آجر نما و یونولیت سقف که در یک کامیون 10 تن جای میگیرد
بلوک استاندارد 40×20×16 سانتی متر، 510 قالب
آجرهای سفال تیغه به ابعاد 20×20×9 سانتی متر، 1200 قالب
آجرهای سفال تیغه به ابعاد 21×10×5 سانتی متر، 10000 قالب
آجر نمای دوغابی 4 سانتی متری، حدود 37000 قالب
یونولیت سقف، حدود 150 عدد
- نکته ای از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
فهرست بهای منضم به پیمان:
فهرست بهای منضم به پیمان، فهرستی است که براورد پیمان براساس آن صورت گرفته است و پیمانکار بر اساس نقشه و مقادیر اقدام به قیمت دهی میکند. در آیتم های فهرست بهای منضم به پیمان، احتمال وجود عملیاتی که در فهرست بهای آحاد بها (فهرست سازمان برنامه وبوجه) وجود ندارد، پیش بینی شده است. این آیتم ها، با آیتم ستاره دار در فهرست منضم به پیمان ارائه میشود و قطعا چون قیمت دارد، ردیف پایه محسوب میشود. اما باز هم در خلال انجام پروژه، احتمال برخود با آیتمی هست که در فهرست منظم به پیمان نیست. این آیتم ها، جزء آیتم های ستاره دار پیمان هم محسوب نمی شوند. در اینجا دو حالت دارد، بسته به نوع پیمان و حجم کار، در شرایط خصوصی یا کلیات موافقت نامه، اعلام میشود، کلیه فهارس بها منضم به پیمان میباشد، که بسته به نوع کار از آیتم های سایر فهارس بها استفاده میشود. حالت دوم اینکه عنوان نشود که فهارس دیگری منضم به پیمان باشد، طبق ماده 29 شرایط عمومی پیمان رفتار خواهد شد، یعنی قیمت جدید با رعایت سقف حداکثر10 درصد مبلغ قراداد.
- نکته ای از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری:
یک سوال ساده کارگاهی: چگالی آسفالت کوبیده شده، حدودا چند تن بر متر مکعب است؟ همچنین بر اساس این مقدار، با هر تن آسفالت، چند متر مربع را به ضخامت ده سانتی متر، هفت سانتی متر و پنج سانتی متر، می توان آسفالت نمود؟
جواب: چگالی آسفالت کوبیده شده، حدودا 2.33 تن بر متر مکعب است.
قسمت دوم، طبق محاسبات زیر:
P=M/V
2.33=1/(A*t)
A=1/(2.33t)=0.429/t
t=0.1 m =>  A=4.29 m2
t=0.07m=>  A=6.13 m2
t=0.05m=>  A=8.58 m2

- نمونه سوالات چهارگزینه ای موجود در درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
در مورد املاکی که در دفتر ثبت املاک ثبت نشده باشند، سردفتر قبل از تنظیم سند وضعیت ثبتی ملک را از چه سازمان یا اداره ای باید استعلام کند؟
الف)کانون سردفتران
ب)سازمان ثبت اسناد و املاک
ج)اداره ی ثبت محل
د)اداره ی کل ثبت اسناد و املاک استان
- نمونه سوالات چهارگزینه ای موجود در درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
طبق عرف کارشناسان رسمی دادگستری، میزان حق کسب و پیشه و تجارت برای هر سال فعال واحدهای تجاری متعارف، به طور تقریبی چند درصد کل حقوق مکتسبه (جمع سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت) در نظر گرفته می شود؟
1) 0.5 درصد      2) 1.0 درصد
3) 1.5 درصد      4) 2 درصد
پاسخ: در بخش دهم (نمونه سوالات چهار گزینه ای) درسنامه
- نمونه سوالات چهارگزینه ای موجود در درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
روﺍﺩﺍﺭی ﺩﺭ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺧﻢ ﺷﯿﺸﻪ جام ﺗﺎ چند درصد مجاز است؟
1) 1 درصد                  2) 0.1 درصد
3) 2 درصد                  4) 0.2 درصد
پاسخ: گزینه 2
- نمونه سوالات چهارگزینه ای موجود در درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
طبق عرف کارشناسان رسمی دادگستری، میزان حق کسب و پیشه و تجارت برای هر سال فعال واحدهای تجاری متعارف، حدود چند درصد کل حقوق مکتسبه (جمع سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت) در نظر گرفته می شود؟
1) 0.5 درصد      2) 1.0 درصد
3) 1.5 درصد      4) 2 درصد
پاسخ: در بخش دهم (نمونه سوالات چهار گزینه ای) درسنامه
- سوال چهار گزینه ای از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
رد میکس (ROAD MIX) یکی از انواع آسفالت های .... می باشند.
1) سرد
2) گرم
3) حفاظتی
4) ماکادم نفوذی
پاسخ: در بخش دهم، فصل سوم درسنامه جامع، نمونه سوالات
- سوال چهار گزینه ای از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
حداقل فاصله اطراف دیگ آب گرم و بخار با دیوار های جانبی چقدر است؟
1) 30 سانتی متر
2) 50 سانتی متر
3) 90 سانتی متر
4) 120 سانتی متر
پاسخ: در بخش دهم، فصل سوم درسنامه جامع، نمونه سوالات
- نمونه سوالات چهارگزینه ای موجود در درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
 طبق عرف کارشناسان رسمی دادگستری، میزان حق کسب و پیشه و تجارت برای هر سال "غیر فعال" واحدهای تجاری متعارف، حدود چند درصد کل حقوق مکتسبه (جمع سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت) در نظر گرفته می شود؟
1) 0 درصد      2)  0.5 درصد
3) 1 درصد      4) 1.5 درصد
پاسخ: در بخش دهم (نمونه سوالات چهار گزینه ای) درسنامه
- نمونه سوالات چهارگزینه ای موجود در درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
ﺭوﺍﺩﺍﺭی ﺩﺭ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺧﻢ ﺷﯿﺸﻪ جام ﺗﺎ چند درصد مجاز است؟
1) 1 درصد                  2) 0.1 درصد
3) 2 درصد                  4) 0.2 درصد
پاسخ: گزینه 2
- نکاتی از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری (بخش دهم، نمونه سوالات چهار گزینه ای)
996- در قرارداد های اجرای ساختمان (پیمان مدیریت) مسئولیت نگه داری و حراست از ساختمان پس از تحویل کارگاه و قبل از تحویل موقت به صاحب کار بر عهده چه کسی است؟
1) به هزینه صاحب کار بر عهده مدیر
2) بر عهده مدیر به هزینه خودش
3) بر عهده صاحب کار با هزینه مدیر
4) بر عهده صاحب کار
گزینه 1 صحیح می باشد.
- نکاتی از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری (بخش دهم، نمونه سوالات چهار گزینه ای)
994- سطح ایوان و بالکن مسقف که دارای دو طرف دیوار باشد، در قرارداد های اجرای ساختمان (با مصالح) که مبلغ آن به صورت مجموع و کلی تعیین شده است. در مساحت سطح زیر بنای ساختمان چگونه محاسبه می شود؟
1) معادل 1/4    سطح بالکن به سطوح زیر بنا اضافه می شود.
2) معادل 1/2     سطح بالکن به سطوح زیر بنا اضافه می شود.
3) معادل1/3    سطح بالکن به سطوح زیر بنا اضافه می شود.
4) نحوه محاسبه تابع شرایط قرارداد است.
گزینه 4 صحیح می باشد.
- نکاتی از درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری (بخش دهم، نمونه سوالات چهار گزینه ای)
999- در اجرای ساختمان 51 طبقه مسکونی در شهر تهران به علت عدم حضور به موقع ناظر حقوقی در کار اجرایی ساختمان اخلال ایجاد شده است. چگونگی اقدامات لازم بعدی به چه صورت خواهد بود؟
1) مجری ساختمان می تواند موارد را با ارائه دلایل لازم به کمیته داوری سازمان استان اعلام و درخواست رسیدگی نماید. نظر کمیته مذکور قطعی و لازم الاجرا می باشد.
2) حضور ناظر ساختمان در محل کار برای رفع اخلال الزامی است.
3) مجری ساختمان می تواند با اعلام مراتب به مرجع صدور پروانه و سازمان استان درخواست تعویض ناظر نماید.
4) ناظر هماهنگ کننده موظف است موارد را به طور کتبی به کمیته داوری اعلام نماید. نظر کمیته داوری به ناظر ابلاغ و برای طرفین قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.
گزینه 1 صحیح می باشد.سخن نویسنده

در جمهوری اسلامی ایران، پروانه کارشناسی رسمی دادگستری از دو نهاد مختلف صادر می­شود. یکی مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه و دیگری، کانون کارشناسان رسمی دادگستری. نهاد اول زیر مجموعه قوه قضائیه و نهاد دوم غیرانتفاعی و غیردولتی می­باشد. از لحاظ حیطه­کاری و صلاحیت­های اهدایی، پروانه کارشناسی صادر شده از هر دو نهاد، کاملا یکسان می­باشد. مهندسانی که موفق به اخذ این پروانه می­شوند، منبع درآمد جدیدی کسب می­کنند و از لحاظ جایگاه اجتماعی و تخصصی، شرایط عالی بدست می­آورند. هر دو نهاد هر چند سال یک بار نسبت به برگزاری آزمون و جذب کارشناس، اقدام می­نمایند. ظرفیت پذیرش آزمون بسیار محدود بوده و بسته به نیاز هر استان مشخص می­شود. مراحل جذب کارشناسان به این صورت است: آزمون کتبی، مصاحبه علمی و عقیدتی، تحقیقات و گزینش، کلاس­های آموزشی، کارآموزی، مراسم تحلیف و اهدای پروانه کارشناسی. برای شرکت در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، دارا بودن حداقل پنج سال سابقه کاری مرتبط (نیازی به ارایه سوابق بیمه­ای نیست)، بعد از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی، لازم می­باشد.

سؤالات امتحانی از منابع دانشگاهی، کارشناسی و حقوقی در رشته مورد تقاضا با رعایت استانداردها و با توجه به تجارب لازم مربوط به آن رشته کارشناسی، حتی­الامکان به صورت کاربردی و تخصصی به شیوه چند گزینه­ای طراحی و همانند آزمون­های سراسری اجرا می­شود. حدود 10 درصد از سوالات، محاسباتی و مابقی غیر­محاسباتی است. شایان ذکر است که سوالات محاسباتی ساده و معمولا از مباحث پایه مهندسی عمران مطرح می­گردد. آزمون به صورت جزوه بسته برگزار می­شود.

برخی از متقاضیان گرامی، علیرغم صرف وقت و هزینه بسیار زیاد و چندین دوره شرکت در این آزمون، متاسفانه نتیجه مطلوبی کسب نکرده­اند. با بررسی­هایی که انجام دادم، علل اصلی عدم موفقیت این دوستان، عبارت است از: 1- عدم استفاده از مراجع مناسب و مطالعه مطالب غیر­ضروری از نشریات و مقررات 2- مطالعه مطالب به صورت پراکنده و نامنظم از مراجع نامعتبر، به جای فراگیری آن­ها به صورت تفکیک شده و منظم از درسنامه­های معتبر موجود 3- فراگیری نکات از روی نمونه سوالات، به جای مطالعه درسنامه­های مفید 4- عدم مهارت در تست زنی و مدیریت جلسه آزمون 5- عدم اطلاع از این موضوع که سوالات آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، اکثرا در مورد نکات اجرایی بوده و سابقه کار اجرایی، تاثیر بسزایی در موفقیت دارد 6- عدم توجه به این موضوع که، آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، برخلاف آزمون­های نظام مهندسی حالت رقابتی دارد، نه حالت حد نصابی 7- عدم توجه به این موضوع که سوالات آزمون اکثرا ساده و حفظی می­باشد و نیازی نیست که متقاضیان گرامی در کلاس­های آموزشی با صرف وقت و هزینه­های گزاف، شرکت کنند.

با توجه به موارد مذکور و ظرفیت بسیار محدود آزمون و همچنین گستردگی مباحث مرتبط با رشته راه و ساختمان، وجود یک منبع، که اطلاعات مورد نیاز جهت شرکت در آزمون را در اختیار متقاضیان قرار دهد، بسیار مفید می­باشد. بعد از تالیف و چاپ پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در اوایل سال 1396 و استقبال بی­نظیر متقاضیان گرامی از آن، با جمع­بندی نظرات ارزنده متخصصین سراسر کشور و بازنگری کلی در درسنامه مذکور، ویرایش اول این کتاب، در اختیار متقاضیان ارجمند، قرار گرفته است. عمده تغییرات این ویرایش، نسبت به ویرایش قبلی، عبارت است از: 1- بازنگری کلی و اصلاح تمامی ایرادات ویرایشی و...  2- خذف نکات با اهمیت کمتر و تکراری و اضافه نمودن نکات مهم­تر به درسنامه 3- صحافی درسنامه در تعداد جلد بیشتر، به جهت سبکتر شدن و سهولت در جابجایی و مطالعه 4- بزرگتر کردن فونت مطالب به جهت استانداردسازی و سهولت در مطالعه 5- اضافه نمودن حدود 1055 تست تالیفی به درسنامه علاوه بر تست­های قبلی

درسنامه حاضر در 12 جلد، 113 فصل و مجموعا در حدود 2582 صفحه، با فونت Nazanin 13 ، فاصله خطوط 1 سانتی­متر و اندازه صفحاتcm  28×21 ، براساس آخرین ویرایش­های قوانین، نشریات، دستورالعمل­ها و مقررات، پرینت و صحافی شده و در اختیار متقاضیان گرامی قرار گرفته است. با توجه به حجم زیاد مطالب، برای متقاضیانی که زمان کمتری برای مطالعه دارند، نکات مهم را جمع­بندی نموده و در آخر هر بخش، گنجانده­ام. در ابتدای هر فصل، میزان اهمیت مطالب مندرج در فصل مورد نظر، قید شده است، که کمک زیادی به متقاضیان، جهت مدیریت زمان، خواهد نمود.

برخی از داوطلبان سوال می­کنند که آیا فقط مطالعه این درسنامه برای موفقیت در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری کفایت می­کند؟ در پاسخ این دوستان اعلام می­کنم که سعی من این بوده که تمام مطالب مهم را در این درسنامه درج نمایم، ولی حجم مطالب مرتبط با رشته راه و ساختمان، بسیار گسترده و شاید به صدها هزار صفحه برسد. با این وجود، به متقاضیان گرامی اطمینان می­دهم که با مطالعه دقیق و یادگیری مطالب این درسنامه، بدون نیاز به صرف وقت و هزینه­های بالا جهت حضور در کلاس­های آموزشی، قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، با تکیه بر اطلاعات قبلی داوطلب و با تلاش و توکل به خدا، ممکن خواهد شد.

این درسنامه، برای افراد زیر کاربرد دارد: 1- متقاضیان آزمون کارشناسی رسمی دادگستری. 2- متقاضیان آزمون­های نظام مهندسی عمران ماده 27 و همچنین نظارت و اجرا. 3- کارشناسان رسمی دادگستری. 4- دانشجویان سال­های آخر رشته­های عمران و معماری که قصد ورود به بازار کار را دارند. 5- مدیران پروژه­ها، سرپرستان و مهندسین ناظر کارگاه­های عمرانی. 6- افرادی که جهت شرکت در مصاحبه­های تخصصی شغلی آماده می­شوند. 7- به طور کلی این درسنامه برای همه افرادی که در پروژه­های عمرانی مشغول به فعالیت هستند کاربرد دارد.

شرح جلدهای درسنامه، به این شرح است: جلد اول- عمرانی و ساختمانی (1) (شامل 4 فصل و 207 صفحه). جلد دوم- عمرانی و ساختمانی (2) (شامل 8 فصل و 242 صفحه). جلد سوم- عمرانی و ساختمانی (3) (شامل 17 فصل و 259 صفحه). جلد چهارم- خاک، راه و پی (شامل 16 فصل و 159 صفحه). جلد پنجم- معماری و شهرسازی و قوانین مربوطه کشوری (شامل 21 فصل و 199 صفحه). جلد ششم- تاسیسات مکانیکی و برقی و نقشه­برداری (شامل 5 فصل و 132 صفحه). جلد هفتم- فرمول­ها و نکات محاسباتی و مدیریت پروژه و قوانین عمرانی (شامل 13 فصل و 282 صفحه). جلد هشتم- مسایل تحصصی کارشناسی رسمی (1) (شامل 15 فصل و 184 صفحه). جلد نهم- مسایل تحصصی کارشناسی رسمی (2) (شامل 10 فصل و 215 صفحه). جلد دهم- 1036 نمونه سوال چهار گزینه­ای، مخصوص آزمون کارشناسی رسمی دادگستری (شامل 1 فصل، 265 صفحه و 1036 نمونه سوال چهارگزینه­ای با پاسخ تستی). جلد یازدهم- چهار دوره آزمون آزمایشی و آزمون­های ادوار گذشته کارشناسی رسمی (شامل 2 فصل، 159 صفحه و 679 نمونه سوال چهارگزینه­ای با پاسخ تستی). جلد دوازدهم- نمونه سوالات تالیفی، مخصوص آزمون کارشناسی رسمی دادگستری (شامل 1 فصل، 279 صفحه و 1055 نمونه سوال چهارگزینه­ای با پاسخ تستی).

اگرچه نهایت دقت را در تهیه این درسنامه به خرج داده­ام، ولی عاری از اشتباه نیست. لذا خواهشمند است انتقادات خود را از طریق ایمیل rasmi.karshenas@yahoo.com ارسال نمایید. کلیه موارد ارسالی بررسی و در صورت تایید در درسنامه اعمال می­شود. ضمنا لیست اصلاحات احتمالی بعد از تجمیع، در دوره­های زمانی مشخص به استحضار خریداران گرامی، خواهد رسید.


خواهشمند است نظرات خود را از طریق قسمت زیر، برای ما ارسال کنید.

نظرات (211)
پنج‌شنبه 12 مهر 1397 19:48
قاسمی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
باسلامُ واقعا واقعا از شما و تیمتون بابت تهیه این پک ارزشمند تشکر میکنم. واقعا جامعه مهندسی کشور باید به شما افتخار کند. سپاس از شما
سه‌شنبه 3 مهر 1397 12:55
مهدی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
باسلام و تشکر از ارسال سریع و خوش قولی شما
چهارشنبه 7 شهریور 1397 18:25
کامبیز اقایی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام، من پکیج و سفارش دادم ولی تو کانال مخصوص خریداران عضو نشدم لطفا راهنمایی بفرمایید
چهارشنبه 31 مرداد 1397 19:14
محمدرضا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام با توجه به تغییر احتمالی مباحث مقررات ملی خصوصا مباحث ۹ و ۱۰، چه تمهیداتی برای تغییر مباحث دارید؟ چون اگه عوض بشن دیگه جزوات قبلی به درد نمی خورن؟!
جمعه 26 مرداد 1397 21:41
بهمنی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
salam be hame
packeijetoon kheili khoobe
man 6 mahe ke daram mikhoonamesh
hoodoodan nesfesho khoondam
az hame chi toosh avordin
mamnoon azatoon
چهارشنبه 24 مرداد 1397 14:43
ایمان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام و تشکر از زحمات تیم کارشناس رسمی و سپاس ویژه از سرکار خانم سلطانی که بسته من را به موقع ارسال کردند.
یکشنبه 21 مرداد 1397 22:29
f-b
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام خدمت تیم کارشناس رسمی
من حدود 3 سال میشه که عضو کانال خوبتون هستم
ضمنا درسنامه های شما را هم تهیه کرده ام
تو آزمون اخیر هم با مطالعه کتابای خوبتون به مصاحبه دعوت شدم
الانم دارم برای مرحله مصاحبه کتاباتون را می خونم
فقط میخواستم از زحماتی که تو این مدت کشیدید از شما تشکر کنم
ممنون بابت پشتیبانی و خدمات عالیتون
همیشه موفق باشید
شنبه 20 مرداد 1397 21:02
مرتضی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلا م و تشکر من باب درسنامه خوبتون
مطالب گنجانده شده در درسنامه ها عالی هستند
سپاس از شما
چهارشنبه 17 مرداد 1397 14:46
نصیری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام وقتتون بخیر من ثبت نام پکیج انجام دادم ولی قبل از ذخیره کد رهگیری صفحه بسته شد چجوری میتونم پیگیری کنم؟
پاسخ:
سلام
سفارش شما ثبت شده است. اگر در کانال تلگرامی مشاهده نمایید، شما در لیست خریداران نفر یازدهم هستید. ضمنا همه پکیج ها روز 25 مرداد ارسال می شود.
پنج‌شنبه 11 مرداد 1397 10:01
محمد شریف شکو هی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام پکیج جامع درس نامه آزمون کارشناسی واسه ما ارسال کنید لطفا
پاسخ:
سلام
لطفا سفارش خود را از طریق دکمه پرداخت آنلاین موجود در بالای همین صفحه ثبت نمایید.
دوشنبه 18 تیر 1397 08:25
مجید یوسفیان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
جناب مهندس امتحان جزوه باز نیست یا در گذشته به اینصورت بوده و اینکه کارشناس معماری باید در حوزه راه و ساختمان امتحان بده و سوال سوم مکان فیزیکی برای فروش کتابها معرفی میکنید برلی خرید فیزیکی
پاسخ:
پاسخ برخی سوالات متداول متقاضیان آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
(نویسنده: وحید اقتصادی، کارشناس رسمی دادگستری، راه و ساختمان)
@rasmik
1- معمولا هر سه سال یکبار قوه قضاییه و همچنین هرسه سال یکبار، کانون کارشناسان، نسبت به برگزاری آزمون جذب کارشناس رسمی دادگستری، اقدام میکنند.

2- از لحاظ حیطه کاری و صلاحیتهای اهدایی و درآمد و مسایل اقتصادی، پروانه های صادر شده از هر دو نهاد فوق الذکر دقیقا برابر است و در پروانه های صادره از هر دو نهاد، دقیقا عبارت "کارشناس رسمی دادگستری" قید شده است.
@rasmik
3- برای شرکت در آزمون نیاز به حداقل مدرک لیسانس (مدارک معادل پذیرفته نیست) و همچنین حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط (نیاز به بیمه نیست) بعداز تاریخ فراغت از تحصیل می باشد.
@rasmik
4- دارندگان مدارک عمران و معماری میتوانند در رشته راه و ساختمان، کارشناس رسمی دادگستری، شوند.

5- آزمون کانون کارشناسان در مراکز استانها و توسط سازمان سنجش و آزمون قوه قضائیه در تهران و توسط قوه قضاییه، برگزار میشود. البته سال 1396 برای اولین بار آزمون قوه قضاییه به صورت غیرمتمرکز در برخی مراکز استانها برگزار شد.

6- سایت ثبت نام آزمون قوه قضائیه
http://www.judiciarybar.ir
و سایت ثبت نام آزمون کانون کارشناسان
http://scioe.org
میباشد.

7- آزمون به صورت جزوه بسته برگزار میشود و استفاده از ماشین حساب، مجاز نیست.
@rasmik
8- سؤالات امتحانی از منابع دانشگاهی، کارشناسی و حقوقی در رشته مورد تقاضا با رعایت استانداردها و با توجه به تجارب لازم مربوط به آن رشته کارشناسی، حتی الامکان به صورت کاربردی و تخصصی به شیوه چند گزینه ای طراحی و همانند آزمون های سراسری اجرا می شود.

9- تعداد سوالات آزمون معمولا 60 سوال میباشد. در آزمون قوه قضائیه معمولا حدود 5 تا 7 سوال از مباحث حقوقی و مربوط به کارشناسان دادگستری، مطرح میگردد.

10- در آزمون قوه قضائیه حدود 10 تا 15 درصد از سوالات، محاسباتی و مابقی غیر محاسباتی است. این درصد برای آزمون کانون حدود 5 تا 10 درصد می‌باشد. شایان ذکر است که سوالات محاسباتی ساده و معمولا از مباحث پایه مهندسی عمران مطرح می گردد.
@rasmik
11- بهترین و کامل ترین درسنامه موجود برای رشته راه و ساختمان، در حال حاضر درسنامه جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری است که از سایت زیر قابل تهیه میباشد:
http://rasmi-karshenas.ir/d

12- آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، بر خلاف آزمونهای نظام مهندسی به صورت ظرفیتی برگزار میشود، نه حد نصابی. به طور متوسط در آزمون جذب کارشناس رسمی دادگستری، از هر 100 نفر شرکت کننده، 2 نفر پذیرفته میشوند (این درصد تقریبی است)

13- افرادی که در آزمون کتبی پذیرفته میشوند، به مصاحبه علمی دعوت میگردند. در آزمون کانون معمولا دعوت شدگان به مصاحبه، حداکثر تا سه برابر ظرفیت می باشند ولی در آزمون قوه قضائیه معمولا یک برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت میشوند و در صورت عدم کسب نمره کافی بعداز چند مرحله، از نفرات ذخیره استفاده می شود.

14- ظرفیت پذیرش هر استان، بسته به نیاز استان، در هنگام ثبت نام آزمون و یا بعداز برگزاری آزمون، اعلام میشود.

15- قبول شدن در آزمون کانون و قوه قضائیه به یک اندازه سخت است و تفاوتی از لحاظ دشواری، وجود ندارد.

16- متقاضیان محترم میتوانند در هر دو آزمون شرکت نمایند، ولی فقط از یک مرجع می توانند پروانه کارشناسی رسمی دریافت کنند.

(کپی فقط با ذکر عنوان و آی دی کانال مامجاز است)
سه‌شنبه 12 تیر 1397 21:19
ایوب
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
خیلی ممنون از بابت تهیه و ارایه ویرایش جدید درسنامه
با توجه به تغییر برخی مباحث مقررات ملی ساختمان واقعا ویرایش جدید لازم بود
پنج‌شنبه 17 خرداد 1397 17:46
شهزاد علیزاده
امتیاز: 0 0
لینک نظر
Off-50
پنج‌شنبه 13 اردیبهشت 1397 22:10
افسانه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام و تشکر بابت درسنامه سایت و کانال خوبتون
موفق باشید
جمعه 7 اردیبهشت 1397 22:26
برامکی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
منم ۳ هفته پیش پکیجمو تحویل گرفتم
خواستم به خاطر درسنامه خوبتون و گردآوری این مطالب ارزشمند از شما تشکر کنم
به امید موفقیت
یکشنبه 19 فروردین 1397 00:50
آرمین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام و تشکر از پیگیریها و ارسال به موقع و نحوه برخورد کارشناس محترم فروش سرکار خانم سلطانی
موفق و سلامت در پناه حق باشید
چهارشنبه 15 فروردین 1397 15:33
مسعود حیدریان
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام . متاسفانه من از ثبت نام آزمون جا موندم . امکانش هست تو سال 97 دوباره ثبت نام باشه؟
چهارشنبه 15 فروردین 1397 14:45
پوریا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
با تشکر از مطالب مفید مندرج در سایت و کانال شما
پنج‌شنبه 9 فروردین 1397 00:56
احمد بهرامی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام. خواستم به خاطر ارسال سریع و به موقع پکیج ازتون تشکر کنم. خوش قولی شما خیلی برای من ارزش داشت
ضمنا کیفیت کتابها در نگاه اول خیلی خوب بودن
موفق باشید
دوشنبه 6 فروردین 1397 00:07
ایمان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام بابت تهیه پکیج و همچنین پاسخ نامه از شما کمال تشکر را دارم
من با کمک جزواتتون تونستم حدود 80 درصد پاسخ بدم
خداکنه برای قبولی کافی باشه
خواستم بابت زحماتتون از شما تشکر کنم
امیدوارم همیشه موفق باشید
ایمان بردبار
جمعه 3 فروردین 1397 18:49
مهدی
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام
من از خریداراتون از کرمان هستم. بابت پکیج عالیتون ازتون تشکر میکنم. واقعا دست مریزاد. من سه دور درسنامه هارو مطالعه کرده بودم و فکر کنم درصدم حدود 90 درصد شده باشه
واقعا ممنون و تشکر از شما، مخصوصا نکات خلاصه آخر فصول عالی بودن
موفق باشید
جمعه 25 اسفند 1396 20:24
مصطفی میرضوی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام و تشکر از تیم کارشناس رسمی
بابت درج پاسخ نامه تشریحی در کانال و سایت از شما کمال تشکر را دارم

ضمنا پکیج شما تو این آزمون خیلی کمکم کرد. فقط حیف که وقت نشده بیشتر مطالعه داشته باشم
امیدوارم مثل همیشه موفق باشید
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 22:23
آسایش
امتیاز: 0 0
لینک نظر
یه خواهشی داشتم لطفا پاسخ سوالات آزمون کارشناسی رو به دور از تعصب در کانال قرار بدین /// اینطور نباشه که چون در درسنامه اینجوریه پس گزینه صحیح همون باید باشه // چه اشکالی داره شاید آیین نامه عوض شده حتما که کسی دنبال مقصر نیست
من انتقادم در مورد سوال 44 هستش که آقای مهندس میفرمایین منظور طراح آیین نامه قبلی بوده ، آخه مگه میشه سال 96 کسی آزمون بده اما جواب سوالاتش در آیین نامه قبلی مال 8 سال پیش باشه /// وقتی آیین نامه ای که 4 ساله ابلاغ شده و درز انتقطاع رو برای همه سازه ها اجباری میدونه مگه میشه گزینه دیگه ای داشته باشه
بازم ممنون که زحمت میکشین /// سپاسگزارم
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 20:56
علی تقوی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
من با استفاده از پکیج خوبتون تونستم به حدود 70 درصد از سوالات پاسخ بدم
اگرچه اگه وقت برای مطالعه بیشتر بود میتونستم شاید نزدیک به 90 درصد بزنم
خواستم از زحمات بی دریغ کارشناس فروش و هم جزوات ارزنده جناب مهندس اقتصادی کمال تشکر را بنمایم
سالم و تندرست باشید
تقوی از زرند
سه‌شنبه 24 بهمن 1396 21:28
m.z
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام و باتشکر از مطالب در زمینه ساختمان
من با توجه به اینکه نمیتونم پکیچ کامل و تهیه کنم از لحاظ هزینه شما کدوم کتاب های جامعتون رو معرفی میکنید بگیرم و آیا الان بگیرم کی دستم میرسه با این فرصت کم از خوزستان هستم و میتونم تا زمان اندک آزمون امیدی برای قبولی باشه باتشکر
جمعه 20 بهمن 1396 10:16
کامیار
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلا و تشکربابت تهیه درسنامه های جامع و کاملتون
مطالب عالی گردآوری شده اند
امیدوارم که فرصت بشه همش رو مطالعه کنم
موفق باشید
از خانم سلطانی هم بابت پیگیریها و پشتیبانی عالی تشکر میکنم
شنبه 14 بهمن 1396 21:44
زین العابدین نیک مرام
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
آیا جزوات رشته امورثبتی هم دارید؟
سه‌شنبه 10 بهمن 1396 14:55
بهرام موسوی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
خواستم به خاطر ارسال به موقع پکیج و پاسخگویی و پشتیبانی مناسب کارشناس فروش از شما تشکر کنم
ضمنا واقعا درسنامه کاملی تهیه کردید
اجرتون با خدا
موفق باشید
دوشنبه 9 بهمن 1396 15:11
داود کریمی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
نمونه سوالات کارشناسی رسمی رشته راه و ساختمان
دوشنبه 9 بهمن 1396 07:51
فریدون تقی زاده طوسی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام آقا ححت
من این بسته هارو تهیه کردم و حددو 10 روزه دارم مطالعه میکنم
به نظ م کتابهای خوبی هستند و مطالب به خوبی جمع بندی شدن
امیدوارم تو این آزم و بهترینها انتخاب بشن نه سفارشیها
یکشنبه 8 بهمن 1396 00:47
حجت
امتیاز: 0 0
لینک نظر
امیدوارم این بسته ها مثل بسته های آقای دکتر تن راده نباشه
اقای تن زاده با تبلیغات پوچ و واهی با هزینه های گزاف این بسته ها رو میفروخت و صددرصد بی اثر.....و همه ناراضی بودن
پاسخ:
با سلام
الحمدالله ما تنها گروهی هستیم که ارتباط مستقیم با خریداران خود داریم و در هر لحظه از طریقآ ایمیل، تلگرام، وبسایت خود و موبایل با خربداران ارتباط داریم و تا الان که هیچ کس ناراضی نبوده.
موفق باشید
شنبه 7 بهمن 1396 18:31
رضا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
لطفا نظرتون رو در خصوص تاریخ احتمالی آزمون بفرمایید؟
دوم اینکه آیا آزمون جزوه باز هستش یا جزوه بسته؟
سوم اینکه چه نمره ای برای قبولی در آزمون مورد نیاز هست؟
پاسخ:
احتمالا اوایل سال 1397
جزوه بسته
بستگی به سختی و آسونی آزمون و حوزه امتحانی داره ولی حدود 70 درصد
شنبه 7 بهمن 1396 13:18
نیما مروتی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام، امروز پکیجمو تحویل گرفتم، واقعا ممنونم از همگی تیم شما از م لف محترم، تایپیست، پشتیبان و کل عواملی که در تهیه این پکیج نقشی داشته اند. بسیار جامع و کامل و دربرگیرنده همه مباحث، خیلی از مباحث از افرادی امثال من مغفول واقع شده بود، ولی این درسنامه همه را پوشش داده. موفق و تندرست باشید. مروتی
شنبه 7 بهمن 1396 10:17
هلاله میرزایی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
Halalehmirzaii@gamil
سه‌شنبه 3 بهمن 1396 16:20
بهنام فراقی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
لطفا بسته اموزشی و جروات را ارسال نمایید
پاسخ:
سلام، سفارش خود را از طریق دکمه پرداخت آنلاین بالای این صفحه ثبت و در کمتر از یک هفته پکیج خود را تحویل بگیرید. سپاس
سه‌شنبه 3 بهمن 1396 12:48
جلال
امتیاز: 1 0
لینک نظر
باسلام و تشکر از ارسال به موقع پکیج
جمعه 29 دی 1396 23:18
مرتضی قنبری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
منم دیروز بسته را تحویل گرفتم
کتابها واقعا عالی هستن و از همه چی در آنها ذکر شده
فصل بندی و مندرجات فصول بسیار عالی است
به نظرم نکته ای نیست که تو این کتابا نیومده باشه
خلاصه بندی ها هم عالی هستن
از مولف و تیم خوب کارشناسی رسمی و همچنین کارشناس محترم فروش خانم سلطانی کمال تشکر را دارم
همیشه موفق باشید
چهارشنبه 27 دی 1396 20:47
منصوره نجار
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام کسانی که در مدرک کارشناسیشون عنوان رشته علمی کاربردی معماری قید شده باشه، میتونن تو گرایش راه و ساختمان شرکت کنن؟
پاسخ:
سلام
معمولا همه گرایش های عمران و معماری، برای رشته راه و ساختمان مورد قبول هستند.
چهارشنبه 27 دی 1396 20:16
رضا سیف الهی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام- من دیروز بسته رو تحویل گرفتم و تا امروز بررسی کردمش. مجموعه کاملی به نظر میرسه و از هر مطلبی در آن گنجانده شده است. نکات خلاصه برداری موجود در درسنامه ها خیلی عالی هستند همچنین مسایل و نکات اجرایی موجود در آن
به هر حال از مدیریت و تیم شما به خاطر ارسال به موقع و تهیه همچین مجموعه پرکاری کمال تشکر را دارم
موفق باشید
سه‌شنبه 26 دی 1396 17:28
رحمانی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام پرسش منو جواب ندید.آیا میشه فقط دودرسنامه را خریداری کرد؟
پاسخ:
سلام
با توجه به درخواستهای مکرر دوستان، امکان فروش تکی محیا گردید.
می توانید از صفحه زیر استفاده کنید.
http://rasmi-karshenas.ir/taki
سه‌شنبه 26 دی 1396 11:36
جعفررحمانی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام امکان خرید جداگانه جلدها هست
پاسخ:
سلام
با توجه به درخواستهای مکرر دوستان، امکان فروش تکی محیا گردید.
می توانید از صفحه زیر استفاده کنید.
http://rasmi-karshenas.ir/taki
سه‌شنبه 26 دی 1396 00:20
ف واحدی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با عرض سلام البته من از امروز صبح شروع کردم به مطالعه پکیج. ولی با یک نگاه اجمالی به نظرم پکیج خیلی عالی و متنوع و کاربردی کار شده . پکیج و مطالب داخل dvd قطعا حتما برای آزمون و همچنین در شغلمون مفید و تاثیر گذار خوهاد بود و با تسلط به این مطالب قطعا اعتماد به نفسمون در محل کار و حتی جامعه بالاتر میرود.چون مطالب اکثرا به صورت کاربردی آورده شده است. با تشکر از زحمات حضرتعالی.
دوشنبه 25 دی 1396 08:10
پوریا تکمیلی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
باسلام، خواستم به خاطر ارسال به موقع پکیج از شما تشکر کنم. ضمنا واقعا عالی تنظیم شده، مخصوصا جلدهای مربوط به مسایل تخصصی و نمونه سوالات تالیفی موفق باشید.
یکشنبه 24 دی 1396 13:27
احسان باقری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام امروز پکیجمو تحویل گرفتم
واقعا هر 12 جلدش عالیه و نکات ارزشمندی داره
تشکر از شما و تیم خوبتون
شنبه 23 دی 1396 13:42
شیلا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام ببخشید ناریخ برگزاری ازمون حدودا کی هست؟ممنون میشم سریع چواب بدید
پاسخ:
سلام
با توجه به مهلت کم باقیمانده تا پایان سال، احتمالا تاریخ آزمون اوایل سال 1397 خواهد بود.
شنبه 23 دی 1396 13:35
شیلا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام ببخشید میشه بگید حدودا چقدر زمان داریم تا روز ازمون، ممنون میشم خیلی واجبه
پاسخ:
سلام
با توجه به مهلت کم باقیمانده تا پایان سال، احتمالا تاریخ آزمون اوایل سال 1397 خواهد بود.
جمعه 22 دی 1396 20:55
دلداری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام لطفا پکیچ رشته راه و ساختمان را برایم ارسال کنید و با شماره 09154849653 من را مطلع کنید دلداری
پاسخ:
سلام لطفا از دکمه پرداخت آنلاین که در بالای همین صفحه وجود دارد، نسبت به ثبت سفارش و پرداخت وجه پکیج جامع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری اقدام کنید.
جمعه 22 دی 1396 20:44
دلداری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
پنج‌شنبه 21 دی 1396 19:34
عظیم جمالی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام،لطف کنید جزوات را ارسال فرمایید.
پاسخ:
سلام، جزوات و پکیج از طریق همین سایت به فروش گذاشته شده اند.
پنج‌شنبه 21 دی 1396 15:46
عزیزخانی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام جناب مهندس باعرض خسته نباشید هزینه کل پکیج کارشناس رسمی چه مبلغیه بعدشم همین درس نامه برای خواندن در آزمون جوابگو هست یانه
پاسخ:
سلام
780 هزار تومان که البته به این موضوع توجه کنید که بخش اعظمی از هزینه مربوط به تهیه درسنامه است چون این درسنامه به صورت چاپ دیجیتال (پرینت) چاپ می شود.


در خصوص بخش دوم سوال شما، با توجه به سخن نویسنده:

سعی من این بوده که تمام مطالب مهم را در این درسنامه درج نمایم، ولی حجم مطالب مرتبط با رشته راه و ساختمان، بسیار گسترده و شاید به صدها هزار صفحه برسد. با این وجود، به متقاضیان گرامی اطمینان میدهم که با مطالعه دقیق و یادگیری مطالب این درسنامه، بدون نیاز به صرف وقت و هزینه های بالا جهت حضور در کلاس­های آموزشی، قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری، با تکیه بر اطلاعات قبلی داوطلب و با تلاش و توکل به خدا، ممکن خواهد شد.
( تعداد کل: 211 )
   1      2     3     4     5   >>
صفحات
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد